Müzayede Kuralları

 1. Eskibavul.com Sedat Yardımcı ve Barış Bingöl iştirakidir. Site aracı durumdadır. Müzayedede satılan mallar satıcılarına aittir. Malı en yüksek pey veren kişi alır. Bir mala pey süren tek kişi ise, o malı başlangıç fiyatına alır. Şayet birden fazla ise, en fazla pey veren, kendisinden önceki pey verenin aşağıda yazılı oranlar dahilinde ilavesiyle o malı alır.
 2. Yazılı olarak müzayedeye katılanlardan iki kişinin aynı mala, aynı peyi verme halinde, mal verilen bu fiyata satılırsa, bu mal ilk pey gönderene verilecektir. Bu katalogda belirtilmiş olan fiyatlar başlangıç fiyatlarıdır. Müzayedelerimize başlangıç sayfasında belirtilen saate kadar  internet üzerinden pey verebilirsiniz.
 3. Sadece internet üzerinden yapılan bir müzayede ise ilgili sayfada gösterilen sayacın sıfırlanmasıyla müzayede sona erer ve sonuçlar kesinleşir.
 4. İnternet ve Salon müzayedesi ise, internet  üzerinden pey verme sona erdikten 1 saat sonra salonumuzda canlı müzayedeye başlanır. Canlı müzayede sonuçları gün sonuna kadar internet sitemize yüklenerek sonuçlar kesinleştirilir ve herkese açık hâle getirilir. Başlangıç fiyatları altına mal satılmaz. Müzayede pey artırım şekli aşağıdaki gibidir. 50 TL’ ye kadar - 2 TL 50 TL – 100 TL arası – 5 TL 100 TL – 250 TL arası – 10 TL 250 TL – 1000 TL arası – 25 TL 1001 TL – 5000 TL arası – 100 TL 5001 TL – 10000 TL arası – 250 TL
 5. Müzayedede listelenen ürünler www.eskibavul.com internet sayfasında veya Mezatı yapan firma tarafından belirtilen adreste incelenebilir. Eskibavul.com lot’un tarifi ile, hukuki durumu arasındaki farklılıktan mesul olmayacaktır. Fotoğraf ve benzeri gibi bütün görsel materyal sadece rehberlik mahiyetindedir. Bu konuda telefon ile de yardımcı olmaya çalışırız ancak malın hakiki rengini, tonunu ve durumunu alıcı kendisi görüp karar vermesi en doğru yoldur.
 6. Alıcılardan aldıkları mal tutarlarına ilave olarak %15 müzayede komisyonu  alınıcaktır. 
 7. Faturalar Mezatı hangi firma yapıyorsa onun tarafından hazırlanacaktır. 
 8. Mezatı yapan firma müşterilerinden gelecek peyleri (masa peyi) kabul eder. Müşterileri adına müzayedeye katılır. Bu servisi için herhangi bir ücret almaz.
 9. ÖDEME :  Müzayede bitiminden sonra bizde kayıtlı e-mail adresinize kazandığınız lotları gösteren bir liste ve Banka hesap bilgilerini iceren bir hesap dökümü gönderilecektir. 
 10. Ödemeler müzayede bitiminden sonraki 10 gün içinde yapılmalıdır. Ödeme yapılmadan mal teslim edilmez. 10 gün içinde ödenmesi yapılmayan alımlar otomatik olarak iptal edilip hesap kapatılacaktır.
 11. Bir lot’un mülkiyeti, alıcı hesabını tamamen ödedikten sonra, üzerine geçecektir.
 12. Sitemize kayıt esnasında verdiğiniz e-mail adresinize ve cep telefonu numaranıza bilgilendirme mesajları gönderebilir. Bunları almak istemiyorsanız bilgi@eskibavul.com adresine SMS İPTAL veya E-MAIL İPTAL yazılı mesaj göndermeniz yeterlidir.
 13. Sitemize üye olanlar burada yazılı şartları kabul etmiş sayılırlar.